BOCUSE D’OR TÜRKİYE MİLLİ SEÇMELERİ 2019

Tarih : 15 Kasım 2019 - İstanbul Kongre Merkezi Harbiye
www.bocusedor.com

Gastronomi dünyasının efsanevi Fransız şefi Paul Bocuse tarafından 1987 yılında hayata geçirilen Bocuse d‘Or, günümüzde dünyanın en prestijli şef yarışması olarak gösteriliyor. Tüm dünyada şefler ve gastronomi sektörü profesyonelleri tarafından yakından takip edilen Bocuse d’Or’da 5 kıtada 60’tan fazla ülkeden şef ter döküyor. Şefler ülke ve kıta elemelerinin ardından iki yılda bir Lyon kentinde düzenlenen dünya finallerinde şampiyonluk için yarışıyor.

Bocuse d’Or Türkiye

İlk kez düzenlendiği 1987 yılından bu yana 15 ülke takımı Bocuse d‘Or finallerinde zirveye adını yazdırırken, Türkiye bu yarışa ilk kez 2013 yılında Sirha İstanbul çatısı altında düzenlenen Milli Seçmeler ile katıldı.

Bu seneki Türkiye Milli Seçmeleri için aday başvuruları neticesinde ön elemelere katılacak 7 adayın isimleri belli oldu. 27 Temmuz 2019 tarihinde Gastronometro'da gerçekleşecek olan ön elemeye katılacak şefler:

  • Ahmet Can Aras
  • Cihan Demirtaş
  • Emre İnanır
  • Necmettin Ağaç
  • Nihat Doğtürk
  • Serhat Eliçora
  • Sezer Deniz 

Ön elemede seçilecek 4 şef, 15 Kasım 2019 tarihinde Sirha İstanbul kapsamında İstanbul Kongre Merkezi'nde gerçekleşecek olan Bocuse d'Or Türkiye 2019 Milli Seçmelerine katılacak ve kazanan şef Bocuse d'Or Türkiye şampiyonu olarak Haziran 2020'de Estonya’nın Talin kentinde gerçekleşecek olan Bocuse d'Or Avrupa Seçmelerinde ülkemizi temsil etmeye hak kazanacak.PAYLAŞ:

Notice: Undefined variable: popvideo in /home/sirha/domains/sirha-istanbul.com/public_html/application/view/_inc/footer.php on line 37

Notice: Undefined variable: popimage in /home/sirha/domains/sirha-istanbul.com/public_html/application/view/_inc/footer.php on line 50